دکتر مجید علوی

تخصص:
روان پزشک
تجربه و تخصص:
روان پزشک
سابقه کار:
از 1380
ایمیل:
alavi@drmalavi.com
شماره تماس:
05138402255
کلینیک روانپزشکی مهر

ساعت کاری

ساعت حضور دکتر مجید علوی در مطب یه شرح زیر میباشد :

شنبه تا چهارشنبه :

شیفت صبح : 10 الی 14:30

شیفت عصر : 17 الی 22

بیوگرافی

اینجانب دکتر سید مجید علوی کاخکی متولد ۱۳۴۸ هستم.
تحصیلات خود را در مشهد انجام دادم ودر سال ۶۶ در رشته ریاضی دیپلم گرفتم و در همان سال در دانشگاه آزاد مشهد پذیرفته شدم .در سال۷۴ با رتبه ممتاز دکتری گرفتم و پس‌از طی دوران طرح در سال ۷۶ در رشته روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شدم.
در سال ۱۳۸۰ پس از اتمام تحصیلات در بجنورد مشغول به کار شدم . سال ۸۶ به مشهد نقل مکان کردم و تا کنون در احمد آباد عارف ۲ طبابت میکنن. از سال ۸۶ تا ۹۵ در بخش درمانی بیمارستان روانپزشکی ابن سینا فعالیت داشتم. پس از آن به عنوان مسئول فنی کلنیک درمان اعتیاد در شیفت صبح مشغول به کار هستم.

مهارت های حرفه ای

خدمات تشخیص
87 %
درمان های غیر داروئی
65 %
توانبخشی
92 %

غلبه بر حملات پانیک در پنج مرحله

حملات پانيك،تجربه اي ناگهاني بهمراه اظطراب شديداست.اين حملات ميتواند نشانه هاي هاي فيزيكي و بدني داشته باشد؛همچون خشكي دهان ،تپش قلب شديد،احساس درد يا سوزش در تكان خوردن، عرق كردن و سرگيجه ،احساس گيجي و گم گشتگي .اين نشانه ها معمولا ده دقيقه اي هستند و پايداري انها بين پنج تا نيم ساعت است.a

پنج راهكارمفيد

گاهي براي بيرون رفتن زمان بگذاريد.تمرينات يوگا انجام دهيد.موزيك گوش كنيد.مديتيشن كار كنيد.از ماساژ غافل نشويد.تنفس عميق با دم و بازدم خيلي ارام -تنفس شكمي-داشته باشيد.

از هيچ غذايي اجتناب نكنيد.وعده هاي غذايي خوب و متعادل كننده داشته باشيد. الكل و كافيين را محدود كنيد،چراكه حملات پانيك را تشديد ميكنند.خواب كافي را فراموش نكنيد.بدن در استرس و فشار خواب و استراحت بيشتري نياز دارد.همچنين ورزش هاي روزانه و مرتب ميتواند حال خوب شماراحفظ كند.

به شوخ طبعي خوش امد بگوييد.خوب بخنديد.پذيراي نگرش هاي مثبت باشيدو انهاراجايگزين افكار منفي كنيد.

كار،خانواده،دوستان،مدرسه و..كداميك براي شما محرك هستند؟ در هنگام فشار و اظطراب انهارا يادداشت كنيد و بعد بررسي نماييد.ش


باديگران ،دوستان ،فاميل صحبت كنيد بگذاريدآنها بدانند چگونه ميتوانند به شما كمك كنند.كمك گرفتن از درمانگران و متخصصين يكي از بهترين گزينه هاست.

مدارک و مجوز ها

تماس با من